Jastrzębia Góra

Aktualności, atrakcje, noclegi i kwatery w Jastrzębiej Górze

Kontakt Mapa Serwisu Dodaj ogłoszenie

Menu serwisu

Menu serwisu

 

 

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

 

Kontakt z redakcją serwisu

Chętnie nawiążemy współpracę z miłośnikami

Jastrzębiej Góry, w sprawach publikacji

zdjęć, artykułów i reklamy prosimy pisać:

e-mail: redakcja@jastrzebia-gora.pl

 

Kalendarz imprez Jastrzębia Góra 2012

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

noclegi jastrzębia góra

 


VII Międzynarodowy Letni

Festiwal Muzyczny

"Słowo i muzyka u Jezuitów"

Jastrzębia Góra 2012

 

 

Jastrzebia Góra na materialach filmowych

zobacz więcej

 

 

 

Pogoda

Pogoda

 

Temperatura : °C
Cisnienie : hPa
Wiatr: km/h

Opis miejscowości

Opis miejscowości

 

Jastrzębia Góra nazywana jest „perłą ziemi puckiej". Na rok 1848 datuje się pojawienie pierwszej informacji o Jastrzębiej Górze. Wówczas na starej mapie nosiła nazwę „Habichtsberg". Do roku 1921 Jastrzębia Góra była w posiadaniu Henemmana, od którego odkupił te tereny inżynier J. Osmołowski z Warszawy. Wtedy też zaczęto budować pierwsze domy i pensjonaty.

 

W okresie międzywojennym Jastrzębią Górę chętnie odwiedzali bogaci turyści z kraju i zagranicy. Wzdłuż bulwaru nadmorskiego czeka na turystę wiele atrakcyjnych miejsc, wypełnionych przepięknymi widokami. Dla użytku gości przygotowane są korty tenisowe, konie do jazdy konnej, sauny solaria. W roku 1989 utworzono Towarzystwo Miłośników Jastrzębiej Góry, które jest organizatorem wielu ciekawych spotkań, imprez i przedsięwzięć.

 

Wielką atrakcją dla turystów jest udział w tradycyjnym chrzcie morskim, organizowanym w Jastrzębiej Górze w dniu Św. Jana. W okresie letnim Jastrzębia Góra jest zatłoczona, dlatego też warto tu przyjechać także jesienią. W tym okresie jest to wspaniałe miejsce dla miłośników ciszy i spokoju. Silne niezapomniane przeżycia podczas spaceru w czasie sztormu oraz intensywny zapach jodu, sprawiają, że cały rok jest tu atrakcyjny. Liczne pensjonaty, domy wczasowe, kwatery prywatne itd., zapraszają turystów przez cały rok.

 

Z Jastrzębiej Góry warto podjechać na Rozewie. Jest to wchodząca w morze, wysoka na ponad 54 metry klifowa krawędź Kępy Swarzewskiej. Można zobaczyć tam latarnię morską z 1821 roku i 350 metrowy wąwóz erozyjny „Lisi Jar"