Jastrzębia Góra

Aktualności, atrakcje, noclegi i kwatery w Jastrzębiej Górze

Kontakt Mapa Serwisu Dodaj ogłoszenie

Menu serwisu

Menu serwisu

 

 

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

 

Kontakt z redakcją serwisu

Chętnie nawiążemy współpracę z miłośnikami

Jastrzębiej Góry, w sprawach publikacji

zdjęć, artykułów i reklamy prosimy pisać:

e-mail: redakcja@jastrzebia-gora.pl

 

Kalendarz imprez Jastrzębia Góra 2012

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

noclegi jastrzębia góra

 


VII Międzynarodowy Letni

Festiwal Muzyczny

"Słowo i muzyka u Jezuitów"

Jastrzębia Góra 2012

 

 

Jastrzebia Góra na materialach filmowych

zobacz więcej

 

 

 

Pogoda

Pogoda

 

Temperatura : °C
Cisnienie : hPa
Wiatr: km/h

Aktualności

Aktualności

 

Spotkanie mieszkańców Jastrzębiej Góry z Władzami Miasta

23-01-2012

Budżet na 2012 rok, planowane inwestycje, a także osobiste sprawy mieszkańców były tematem spotkania władz gminy Władysławowo z mieszkańcami Jastrzębiej Góry, które odbyło się 19 stycznia w tamtejszej szkole podstawowej.

 

 

Otwierając spotkanie, jego gospodarz – przewodniczący samorządu mieszkańców Jacek Ciskowski – przypomniał wydarzenia mające miejsce na terenie Jastrzębiej Góry w minionym roku. Wspomniał między innymi o obchodach 90-ciolecia istnienia miejscowości i nadaniu jednej z ulic imienia prof. Krzysztofa Pendereckiego. Zaproponował też budowę boiska sportowego przy ulicy Rybackiej. Następnie głos zabrał zastępca burmistrz miasta Władysławowa – inżynier Jan Głowienka. Poinformował o planowanych na ten rok inwestycjach w Jastrzębiej Górze, między innymi o naprawie zejścia na plaże przy ulicy Bałtyckiej a także opracowaniu projektu technicznego na remont ulicy Uzdrowiskowej, Jasnej i Wiejskiej. Tworzona jest też dokumentacja na remont chodnika na ulicy Topolowej i Wczasowej. Pan burmistrz zobowiązał się ponadto do umieszczenia lamp na cmentarzu oraz postawienia na terenie miejscowości nowych ławek dla odpoczywających turystów. Ponadto burmistrz miasta Władysławowa – dr Grażyna Cern poinformowała, że zrobi co w jej mocy by w przyszłym roku budżetowym pojawiły się fundusze na budowę kompleksu boisk sportowych w Jastrzębiej Górze.
Głos zabrał także radny z okręgu numer 1. pan Roman Kużel. Poinformował mieszkańców o koncepcji utworzenia w Jastrzębiej Górze placu wypoczynkowo – rekreacyjnego. Z kilu koncepcji opracowanych przez studentów architektury krajobrazu z Sopockiej Szkoły Wyższej została wybrana ta najbardziej awangardowa. W chwili obecnej poszukiwane są środki zewnętrzne na sfinansowanie tej inwestycji.
 
W dalszej części spotkania mieszkańcy zgłaszali obecnym gościom trapiące ich problemy. Nie zabrakło uwag i koncepcji na funkcjonowanie miejscowości w okresie sezonu letniego. Pojawiła się też propozycja zbudowania ścieżki rowerowej w kierunku Ostrowa na istniejącej już utwardzonej drodze wzdłuż plaży. Włodarzom spodobał się ten pomysł i obiecali się nad nim pochylić. Poruszono też temat drewnianych zabudowań usytuowanych przy ulicy Rozewskiej, które zdaniem mieszkańców szpecą miasto. Dr Grażyna Cern poinformowała, że na terenie całej gminy zostaną podjęte działania mające na celu likwidację nielegalnie stojących drewnianych „bud”, gdyż i w jej opinii odbierają one urok miastu. 
Na spotkaniu trwającym dwie godziny pojawiło się około 50 osób. Urząd Miejski reprezentowała burmistrz miasta Władysławowa – dr Grażyna Cern, jej zastępca – inżynier Jan Głowienka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – pan Lech Kranc, radni Bogdan Łagocki i Roman Kużel, a także kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej – pan Wojciech Domnik. Służby mundurowe reprezentowali: aspirant Dariusz Dettlaff (Policja) i Dariusz Dyla (Straż Miejska). Dyskusji przysłuchiwał się także radny powiatowy – Michał Kowalski.
Następne spotkanie mieszkańców z władzami miasta odbędzie się 23 stycznia w Chłapowie o godzinie 17:00 w remizie strażackiej. 

zdjęcia: Włodzimierz Zieland

 


źródło:  UG Władysławowo

 

 

⟨Powrót⟩